Як розрахувати газобетон на будинок

Щоб прорахувати газобетон для будинок, досить провести нескладні розрахунки. У переважній більшості випадків будинок має класичну форму з прямими кутами, тобто прямокутний план. Такий же план мають і блоки, які використовуються для будівництва — це полегшує проведення розрахунків. Щоб зрозуміти, скільки газобетонних блоків потрібно, потрібен ряд кроків:

  1. Визначаються площі стін-поки без товщини. Потрібно висоту кожної стіни помножити на довжину. Як правило, стіни парні, тобто вийде 2 x A X H+2 x B X H, де A — ширина, B — довжина, H — висота. Значення виражається в квадратних метрах.

  2. Товщина стіни визначається товщиною газобетонного блоку. Якщо він виражений в міліметрах, то потрібно розділити вказане число на 1000, щоб отримати значення в метрах.

  3. Площа стін множиться на товщину стіни. Виходить обсяг (кубатура) стін в кубічних метрах.

  4. З обсягу стін потрібно відняти обсяги дверей і вікон. Перед цим треба буде прорахувати всі отвори, не забуваючи враховувати, однакові вони чи ні.

Отримане значення визначає поки тільки загальний обсяг стін. Слід врахувати завершення фасаду (фронтони) та інші елементи, які також будуть складатися з газоблоків. Крім того, враховують обсяги перемичок, якщо їх також планується виготовляти з газобетону. Все це додають до отриманої кубатурі, як і загальний обсяг внутрішніх стін (перегородок). Можна і не брати їх до уваги спочатку, але тоді в будь-якому випадку доведеться потім замовляти окрему партію газобетону.

Експерти рекомендують враховувати шви. Хоча вони зазвичай мають товщину в два-три міліметри, що порівняно мало, при великих розмірах споруджуваного об'єкта різниця при недостатньому точному розрахунку між запланованою величиною і реальною виявиться істотною. Слід пам'ятати про шлюб і поломки під час будівництва: такі ситуації майже неминучі. Тому необхідно до розрахункового обсягу додати хоча б 5 %, а краще 10% запасу. Це дозволить не зупиняти роботу, чекаючи, поки прийде окремо замовлена додаткова партія блоків.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг