Морозостійкість

Морозостійкість характеризується здатністю насиченого вологою матеріалу багаторазово витримувати цикли заморозки-розморожування. Її ступінь в маркуванні вироби виражається числом циклів (F) і обчислюється в лабораторних умовах. Після коефіцієнта F вказують його цифрове значення; найбільш часто зустрічається показник – F75.

Морозостійкість газобетону stonelight дорівнює 15-100 циклам, а облицювальна силікатна цегла володіє морозостійкістю близько 50. В результаті блок втрачає близько 10% запасу міцності і близько 4% питомої ваги.

В силу специфіки свого агрегатного стану (льоду), рідина в порах і пустотах ж/б конструкції є потужним руйнівним фактором. Застиглий твердий будматеріал не в силах витримати внутрішньої деформації, що призводить до ослаблення молекулярно-кристалічних зв'язків і руйнування вироби.

Морозостійкість газоблоку стоунлайт, як не парадоксально, обумовлена його пористістю. При атмосферному відволоженні газосилікатів внаслідок їх гігроскопічності капіляри насичуються вологою, причому великі капіляри насичуються частково. Таким чином, після заморозки з мікрокапілярів в вільні порожнини Крижана субстанція віджимається без руйнування їх стінок.

Дослідним шляхом доведено: стіни з якісного газосилікату в нормальних експлуатаційних умовах протягом 35-40 років не піддаються згубному впливу негативних температур. Спостереження свідчать, що в газоблоках відсутні дефекти, що вважаються результатом поперемінної циклічної заморозки і розморожування.

Гарантія достатнього ступеня кондиції-обов'язкові виробничі випробування продукції на морозостійкість. Сертифікація партії здійснюється на підставі протоколу випробувань.