Вогнестійкість

Газобетонні блоки СТОУНЛАЙТ ™ є негорючим матеріалом. Блоки СТОУНЛАЙТ ™ не горять, відповідно ефективно перешкоджає поширенню вогню. Будь-який з негорючих будівельних матеріалів характеризується межею вогнестійкості який є значенням опору будівельних конструкцій впливу вогню.

Межею вогнестійкості будівельних конструкцій називається час (в годинах), що визначається від початку випробування будівельної конструкції на вогнестійкість до виникнення однієї з таких ознак:

- утворення в конструкції наскрізних тріщин;

- підвищення температури на необогреваемой поверхні конструкції в середньому більш ніж на 140°С, або в будь-якій точці цієї поверхні більш ніж на 180°С в порівнянні з температурою конструкції до випробування, або більше 210°С незалежно від температури конструкції до випробування;

- втрати конструкцією несучої здатності (обвалення).

Опірність будівель і споруд впливу вогню залежить від групи займистості і меж вогнестійкості основних конструктивних елементів цих будівель і споруд і називається ступенем вогнестійкості.

Будівлі та споруди за ступенем вогнестійкості діляться на п'ять ступенів, починаючи від найскладніших (I ступінь), у яких всі елементи виконані з вогнетривких матеріалів з максимальною межею вогнестійкості від 1 до 2,5 год, і кінчаючи найпростішими, наприклад дерев'яними будівлями V ступеня, всі елементи яких є горючими.

Комірчастий блок СТОУНЛАЙТ ™ може бути використаний для всіх класів протипожежної безпеки. Зокрема межа вогнестійкості самонесучої стіни, виконаної з блоків товщиною 75мм, становить El — 120, а межа поширення вогню приймається рівним 0см.за результатами проведених випробувань стіна з газобетону товщиною 1 см витримує прямий натиск вогню протягом 2-х годин без руйнування структури.

Випробування блоків СТОУНЛАЙТ ™ проводилися ТОВ»ТЕСТ» в м.Бровари, за нормативними документами ДСТУ Б В.1. 1-4-98 «Будівельні конструкції. Методи визначення вогнестійкості. Загальні вимоги " та ДСТУ Б В. 1.1-15:2007 «Захист від пожежі. Перегородка. Методи визначення вогнестійкості " (EN 1364-1:1999, NEQ). Метод визначення полягав у визначенні проміжку часу від початку випробувань, вертикальних перегородок з блоків СТОУНЛАЙТ ™ які були встановлені в отвір вогневої печі, до втрати перегородками цілісності, тобто видимих ознак руйнування і теплоізолюючих властивостей. Граничним станом визначення втрати теплоізолюючої здатності було досягнення поверхнею яка знаходилася зовні температури 180 градусів Цельсія.

Товщина стіни 75 мм з газобетону щільністю 500 кг / м3-EI120

Товщина стіни 200 мм з газобетону щільністю 500 кг / м3 — REI240

Газобетонні блоки СТОУНЛАЙТ ™ є негорючим матеріалом і можуть бути застосовні для всіх класів протипожежної безпеки. Газобетонні блоки СТОУНЛАЙТ ™ , будучи неорганічним і негорючим матеріалом, витримують односторонній вплив вогню протягом 3-7 годин. Вогнестійкість газобетону значно вище, ніж у звичайного будівельного матеріалу. Це ідеальний матеріал для захисту від прямого впливу вогню. Він не руйнується від впливу високої температури і перешкоджає поширенню вогню. Дослідження, проведені в Швеції, Німеччині та Фінляндії, показали, що при підвищенні температури до 400°C міцність газобетону збільшується на 85%.