Як вибрати фундамент для будинку з газобетону

Слабка сторона газобетону полягає в тому, що це не Моноліт, а штучні вироби, тому стіни з даного матеріалу чутливі до неякісного фундаменту.

Якщо грунт під будовою просяде або її спучить, виникнення тріщин на стінах неминуче. Крім інших заходів, необхідно забезпечити конструкцію добротної фіксацією, що запобігає зміщення. Така система буде пов'язувати стіну, що складається з розрізнених частин, в єдине ціле.

Сильна сторона газобетону в даному випадку полягає в тому, що під нього досить обладнати малопотужне (але якісне) в порівнянні з цегляною кладкою підставу. Проте, газоблочний будинок більш масивний, ніж каркасний, тому важливо знайти золоту середину.

Види фундаменту

Існують пальовий, стовпчастий, Стрічковий, плитний варіанти.

Перші два мають невисокий несучий потенціал; пальовий незамінний на хиткому грунті, стовпчастий – для легких будівель. Найпопулярніший Стрічковий розрахований переважно на стискає деформацію; на проблемному, нестійкому грунті сприймає і згинальні зусилля, тому в останньому випадку підійде тільки Моноліт. Плитний (для малогабаритних будинків) відчуває одночасно продавлювання-вигин, тому тут використовується високоміцний залізобетон.

На що звернути увагу

Слід брати до уваги наступні фактори:

 1. Геологія.
 2. Масивність будинку.
 3. Матеріальні ресурси.

Ключовим фактором вважаються гірничо-геологічні умови, адже від стану грунту і її категорії залежить глибина закладення фундаменту. При її визначенні слід враховувати ймовірність обладнання підвалу (підпілля).

Грунт буває:

 • великоуламковим;
 • крупнопесчаным;
 • среднепесчаным;
 • дрібнопіщаний;
 • суглинний;
 • супіщаний;
 • глинистий;
 • насипний.

Оптимальний варіант-великоуламковий і піщаний (крім дрібнопіщаного) грунт. Він відносно твердий і не схильний до морозного пученію, якого так боїться будинок з газобетону. Також підійде туга глина з суглинком. Однак глинисті грунти часом викликають нерівномірне підняття об'єкта в холодну пору року. Таке явище виникає через морозного обдимання. Характерно, що зовнішні стіни при цьому здіймаються вище внутрішніх. В результаті на газоблоках виникають тріщини.

Таким чином, якщо прийнято рішення будувати на глині, треба провести заходи щодо мінімізації морозного обдимання. Зокрема, стосовно до пучинистой грунті вибирається той вид фундаменту, який заглиблюється нижче промерзання грунту.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг