Мінуси газобетонних блоків

Ідеальних будматеріалів не буває, і газобетонні блоки — не виняток. При всіх плюсах, вони мають кілька мінусів:

Стіни повинні бути товстими

Якщо немає зайвої вологості, а зведена будівля експлуатується в бездоганних умовах, то вистачить товщини 38 див. Однак повністю сухим газобетон бути не може: будівельні норми встановлюють рівень вологості матеріалу в діапазоні 5-12 % — у середній смузі стіни з газобетону марки D500 повинні бути товщиною 53 див. Інакше отримати потрібну захист від холоду не вийде.

Додатково ізоляцію погіршують ще на одну десяту огороджувальні конструкції з інших матеріалів (містки холоду). Ну а якщо врахувати всі перемички і армуючі пояса, то вийде, що стіна повинна бути товщиною вже не 38 см, а 65 см.показник приблизний, варіюється в залежності від клімату в регіоні і марки матеріалу.

Газобетон активно поглинає вологу

Легкі будівельні матеріали гігроскопічні, тобто поглинають вологу краще, ніж важкі аналоги. Стандартний Газобетонний блок здатний увібрати воду приблизно на третину своєї маси. Через це страждає захист від холоду. Підвищується ризик, що структура матеріалу порушиться, він деформується або потріскається.

Цей недолік легко компенсувати. Досить застосовувати захисну обробку, а в тих місцях, де її немає — хоча б двічі на рік покривати поверхню просоченням, яка відштовхує вологу. Правда, це підвищує витрати часу і грошей на експлуатацію будівлі.

Через помилки монтажу стіни тріскаються

Газобетон порівняно "примхливий", як відзначають досвідчені будівельники. Якщо не допускати помилок, то стіни дійсно простоять без тріщин десятки років. Але якщо монтаж проводився з порушеннями, то перші помітні оку тріщини з'являться вже через три-чотири роки.

Стіни з газобетону тріскаються не тільки по лініях кладки: сам матеріал теж не застрахований повністю. Якщо будівельники діяли непрофесійно, то в найближчі роки після зведення об'єкта п'ята частина поверхні вже буде вражена тріщинами через усадки. Клей зменшить ризик, але не усуне його повністю.

Внутрішнє оздоблення теж створює труднощі

Штукатурка на основі гіпсу, яку радять виробники, правда відмінно зчіплюється з газобетонною поверхнею. Але така обробка страждає від перепадів температури — не виключений ризик появи тріщин.

Щоб згладити цей недолік, обробку армують монтажною сіткою. Вона вирішує проблему, але підвищує тимчасові і ресурсні витрати при будівництві. Це "зворотна сторона" економії, яку забезпечує газобетон.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг