Сертифікація газобетонних блоків
Газобетонні блоки не підлягають обов'язковій процедурі сертифікації. Однак є сертифікаційні документи, які виробник може добровільно отримати згідно із законодавством, щоб з більшою легкістю завоювати довіру на ринку:
- сертифікат відповідності ГОСТ Р-також потрібно учасникам держзакупівель, тендерів;
- сертифікат пожежної безпеки-підтверджує, що газобетон не створює підвищений ризик загоряння, задимлення та інших загроз;
- експертний висновок-підтверджує, що газобетонні блоки безпечні для здоров'я, оскільки зроблені згідно санітарним, гігієнічним вимогам.
Газобетон, який використовується в будівництві, не входить до Переліку продукції, яка на території Російської Федерації або Митного Союзу повинна бути обов'язково сертифікована. Тому виробник має право також оформити відмовний лист. Цей документ, хоча і не підвищить довіру споживачів, офіційно підтвердить, що продукція не зобов'язана проходити перевірку.
Як здійснюється сертифікація
Процедура підтверджує, що якість газобетонних блоків відповідає Держстандартам. Серед найбільш актуальних наступні ГОСТи:
-
21520-89-визначає, якими повинні бути стінові дрібні блоки;
-
31360-2007 - у ньому зафіксовані вимоги до стінових виробів без армування, в основі яких Пористий бетон.
Добровільну сертифікацію регламентують Федеральний закон № 184. Спочатку подаються документи згідно з офіційним переліком. У нього входять:
-
заявка на процедуру;
-
ОГРН, ІПН (копії);
-
реквізити виробника;
-
коди ТН ЗЕД і характеристики виробів;
-
відомості про застосовувані стандарт
Після цього експерти оцінюють газобетонні блоки за держстандартами. Враховується, наскільки вони міцні механічно, стійкі до вологи і морозу, до вібрації та інших зовнішніх факторів. Проаналізовані показники дозволяють отримати добровільний сертифікат, який підтвердить якість газобетонних блоків і буде актуальний протягом одного року або трьох років.
Наскільки потрібна сертифікація газобетону?
Виробник будівельних блоків не зобов'язаний підтверджувати, що його продукція відповідає державним стандартам і технічним умовам. Однак, незважаючи на добровільність, сертифікат дає перевагу, оскільки знімає питання і сумніви у покупців, постачальників.
Інші плюси, які дає виробнику, постачальнику газобетону наявність підтверджуючих документів, висновків:
-
дозволено брати участь у державних закупівлях та тендерах;
-
легше знаходити нових покупців, завойовувати їх довіру без зайвої реклами;
-
простіше отримувати інвестиції та фінансову допомогу при реалізації будівельних проектів.
Потенційний покупець, постачальник газобетонних блоків зазвичай зацікавлений в тому, щоб ознайомитися з результатами сертифікації. Тому, якщо виробник вирішує оформляти документи, що підтверджують якість газобетону, а не відмовний лист, то потім у відкритому доступі публікуються результати перевірок — в електронному або друкованому вигляді.