Все про щільність газобетону
Щільність газобетону-ключовий показник, що визначає Властивості блоків. Цей параметр визначає, скільки всередині повітряних бульбашок, якого вони розміру, якою товщиною володіють стінки. Повітря всередині бульбашок визначає ізолюючі, захисні властивості, а їх стінки впливають на міцність. Газобетонний матеріал різної щільності отримують за рахунок застосування різних технологій і різних умов виробництва.
Марка газобетону виглядає як буква D і цифровий показник після неї. Ця цифра позначає щільність в кілограмах на кубометр. Категорії газобетону розрізняються наступним чином:
-
від D1000-блоки, використовувані для будівництва, для зведення несучих стін, будівель і споруд підвищеної міцності, на рухомому грунті і так далі;
-
від D500 - також підходить для несучих стін, для перегородок всередині будівель із середнім рівнем теплоізоляції, при зведенні малоповерхових будинків;
-
менш D500-газобетон з порівняно невеликою щільністю, використовується для приватних будинків і госпбудівель, для перегородок з теплоізоляцією, достатньою для вікон і дверей.
Чим менше цифровий показник, тим нижче значення міцності і теплоізоляційні властивості. Однак є і своя користь: чим нижче щільність, тим нижче вага. А отже, можливості розширюються-каркас будівлі можна без побоювань розширювати, навіть без наявності монолітного фундаменту. Крім того, знижуються витрати: від щільності газобетону безпосередньо залежить його вартість.
Марка, що починається з D, відповідає декільком параметрам, якими володіє газобетон. Це вже згадана щільність (вага одного кубометра), клас міцності на стиск (позначається як B і числовий коефіцієнт), показники теплопровідності (у відсотках) в сухому повітрі і при різному рівні вологості. Блоки перевірених брендів проходять контрольну перевірку, дозволяючи підтвердити відповідність заявлених параметрів загальним стандартам.
Щільність газобетону підбирають, виходячи з особливостей планованих робіт: яким має бути будівля, яка буде навантаження на фундамент, на якому грунті він буде стояти, яка вологість повітря та інші погодні параметри. Знання про це дозволяє, з одного боку, не зробити об'єкт занадто незахищеним, з іншого — не обтяжувати його без необхідності і не витрачатися на закупівлю матеріалів понад міру.