Все про щільність газобетону

Щільність газобетону-ключовий показник, що визначає Властивості блоків. Цей параметр визначає, скільки всередині повітряних бульбашок, якого вони розміру, якою товщиною володіють стінки. Повітря всередині бульбашок визначає ізолюючі, захисні властивості, а їх стінки впливають на міцність. Газобетонний матеріал різної щільності отримують за рахунок застосування різних технологій і різних умов виробництва.

Марка газобетону виглядає як буква D і цифровий показник після неї. Ця цифра позначає щільність в кілограмах на кубометр. Категорії газобетону розрізняються наступним чином:

  • від D1000-блоки, використовувані для будівництва, для зведення несучих стін, будівель і споруд підвищеної міцності, на рухомому грунті і так далі;

  • від D500 - також підходить для несучих стін, для перегородок всередині будівель із середнім рівнем теплоізоляції, при зведенні малоповерхових будинків;

  • менш D500-газобетон з порівняно невеликою щільністю, використовується для приватних будинків і госпбудівель, для перегородок з теплоізоляцією, достатньою для вікон і дверей.

Чим менше цифровий показник, тим нижче значення міцності і теплоізоляційні властивості. Однак є і своя користь: чим нижче щільність, тим нижче вага. А отже, можливості розширюються-каркас будівлі можна без побоювань розширювати, навіть без наявності монолітного фундаменту. Крім того, знижуються витрати: від щільності газобетону безпосередньо залежить його вартість.

Марка, що починається з D, відповідає декільком параметрам, якими володіє газобетон. Це вже згадана щільність (вага одного кубометра), клас міцності на стиск (позначається як B і числовий коефіцієнт), показники теплопровідності (у відсотках) в сухому повітрі і при різному рівні вологості. Блоки перевірених брендів проходять контрольну перевірку, дозволяючи підтвердити відповідність заявлених параметрів загальним стандартам.

Щільність газобетону підбирають, виходячи з особливостей планованих робіт: яким має бути будівля, яка буде навантаження на фундамент, на якому грунті він буде стояти, яка вологість повітря та інші погодні параметри. Знання про це дозволяє, з одного боку, не зробити об'єкт занадто незахищеним, з іншого — не обтяжувати його без необхідності і не витрачатися на закупівлю матеріалів понад міру.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг