Міфи про газобетоні

Газобетон-сучасний матеріал, у якого багато переваг. Але далеко не всі люди готові будувати з нього свої будинки. Причиною побоювань є занадто суперечлива інформація і сформувалися навколо газобетону міфи. І сьогодні ми розвінчаємо найпоширеніші.

Міф 1. Газобетон небезпечний для здоров'я

Оцінюючи екологічність будівельних матеріалів, експерти спираються на два найважливіших параметра:

  • горючість;
  • радіоактивність.

Газобетон при нагріванні не виділяє токсичних речовин і не підтримує горіння. Що ж стосується показника радіоактивності, то він у нього становить 54 Бк/г при допустимій нормі 370 Бк/г.Все це дозволяє віднести газобетон до першого класу екологічної безпеки, до якого належить і натуральне дерево.

Міф 2. Газобетон сильно вбирає воду

Автоклавний пористий газобетон дійсно є пористим матеріалом і частково вбирає воду, але швидко висихає. У цьому він схожий з деревом, правда, на відміну від деревини, газобетон після намокання:

  • не змінює технічних показників;
  • не деформується, зберігаючи первісну геометрію і цілісність;
  • не втрачає експлуатаційних характеристик;
  • залишається стійким до цвілі і грибка.

Міф 3. Взимку газобетон може розтріскатися

Сам по собі газобетон має високу міцність і добре переносить вплив низьких температур. А тріщини в стінах зазвичай з'являються через порушення, допущених при влаштуванні фундаменту (знизити ризики допоможе армування!), або при використанні неякісного матеріалу.

Міф 4. Будинок з газобетону доведеться утеплювати

Газобетон без праці забезпечує так званий тепловий комфорт без додаткового утеплення, що дозволяє зводити з нього будівлі з одношарової конструкцією стін. При цьому стіни повинні бути товщиною всього 450-500 мм. а з цеглою аналогічного ефекту можна домогтися тільки в тому випадку, якщо товщина стін буде 2,3 м.

Міф 5. Кладка з газобетону обійдеться дорожче цегляної

Газобетон укладається на спеціальний клей, який дійсно коштує дорожче цементного розчину, але витрачається більш економно. При будівництві будинку площею 200 квадратних метрів на клей доведеться витратити близько 20 000 рублів. Але на цементний розчин, необхідний для зведення цегляного котеджу такої ж площі, грошей піде не менше за рахунок збільшеного обсягу матеріалу і накладних витрат.

Джерелом міфів про газобетоні, як правило, є виробники будматеріалів, готові піти на все, щоб продати свій товар в умовах зростаючої конкуренції. А довіряти варто тільки експертної інформації.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг